Futsal Club «Stalitsa» (general information)

МФК «СТАЛIЦА» (Мiнск)

Першага ліпеня 2013 года – дзень народзінаў Моладзевага спартыўнага грамадскага аб’яднання «Міні-футбольны клуб «Сталіца» і каманды МФК «СТАЛІЦА». Нашая арганізацыя ставіць перад сабой амбіцыйныя задачы, сярод якіх, у тым ліку, дасягненне высокіх спартыўных вынікаў, падтрымка цікавасці да міні-футбольнага руху ў Беларусі ў прыватнасці, і да спартыўнага руху ўвогуле, развіццё дзіцяча-юнацкага спорту.

Калі ў Вас узніклі пытанні, пажаданні ці прапановы да нас, пішыце на e-mail: info@fc-stalitsa.by

Нашая старонка ў сацыяльнай сетцы Вконтакте: https://vk.com/fcstalitsa.

Узнагароды клуба

2014/15 – удзельнік асноўнага раўнду
Кубак УЕФА

2015/16 – бронзавы прызёр, 2:0 па серыі абыгралі «ВРЗ», у паўфінале саступілі 1:2 «МАПIД»

2014/15 – бронзавы прызёр, 2:1 па серыі абыгралі «БЧ», у паўфінале саступілі 1:2 «Вітэн»
 2013/14 – выйгралі, 3:2 па серыі абыгралі «Вітэн»

Чэмпіянат Беларусі

2015/16 – у 1/8 саступілі камандзе «МАПIД»

2014/15 – выйгралі з лікам 5:3 у каманды «Вітэн»
 2013/14 – у ½ фінала саступілі камандзе «БЧ»

Кубак Беларусі

2014/15 – саступiлi з лікам 4:9 камандзе «Лiдсельмаш»
 2013/14 – выйгралі з лікам 5:3 у каманды «БЧ»

Суперкубак Беларусі

Склад каманды па сезонах

2015/16 склад каманды – трэнерскі штаб: Уладзімір Левус, Віктар Салаўёў, Дзмітрый Бароўскі; брамнікі: Дзмітрый Палякоў, Аляксей Лукша, Дзянiс Мiцько, Дзяніс Касцюкевіч; палявыя гульцы: Аляксандр Чэрнік (к), Раніньё, Бэто, Тапейра, Алег Гарбенка, Яўген Дунаеў, Уладзімір Ждановіч, Артур Кандратовiч, Сяргей Асцяртах, Сяргей Пілецкі, Георгiй Цiкурышвiлi, Яўген Чарнейка, Аляксандр Чыбісаў, Игар Щэрбiч.

2014/15 склад каманды – трэнерскі штаб: Уладзімір Левус, Віктар Салаўёў, Дзмітрый Бароўскі; брамнікі: Дзмітрый Палякоў, Аляксей Лукша, Міхаіл Зрубовіч, Дзяніс Касцюкевіч; палявыя гульцы: Аляксандр Чэрнік (к), Раніньё, Алег Гарбенка, Дзяніс Гумянюк, Уладзімір Ждановіч, Валерый Івашка, Сяргей Асцяртах, Сяргей Пілецкі, Дзмітрый Сільчанка, Яўген Чарнейка, Аляксандр Чыбісаў, Яўген Юнакоў.

2013/14 склад каманды – трэнерскі штаб: Уладзімір Левус, Віктар Салаўёў, Дзмітрый Бароўскі; брамнікі: Дзмітрый Палякоў, Аляксей Лукша, Міхаіл Зрубовіч; палявыя гульцы: Уладзімір Ждановіч (к), Дзяніс Гумянюк, Дзяніс Жоўнер, Валерый Івашка, Аляксандр Камароў, Сяргей Кузняцоў, Аляксандр Арлоў, Сяргей Пілецкі, Анатоль Самусевіч, Андрэй Скадорва, Яўген Чарнейка, Яўген Юнакоў, Юрый Якіменка.